اجتماعی

ایفای نقش دانشگاه صنعتی همدان در توسعه هوش مصنوعی و صنایع معدنی

رئیس دانشگاه صنعتی همدان از ابلاغ دو ماموریت از سوی استاندار همدان به دانشگاه صنعتی خبر داد و گفت: این ماموریت‌ها در حوزه‌های هوش مصنوعی و صنایع معدنی است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین دکتر امیر مومنی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی همدان یک دانشگاه ماموریت گراست، افزود: دانشگاه صنعتی از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری ماموریت تربیت نیروی متخصص در رشته‌های مهندسی و پژوهش در حوزه‌های مهندسی را دارد.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر با توجه با تاکیدات مقام معظم رهبری، شعار سال‌های اخیر در راستای رفع مشکلات صنعت به وسیله علم دانشگاه‌ها، قانون جهش دانش‌بنیان و همچنین اقتصاد مقاومتی، دانشگاه‌ها مکلفند با استفاده از تجربیات خود چرخ صنعت را بهتر بچرخانند.

مومنی اضافه کرد: دانشگاه صنعتی همدان نیز در این راستا احساس تکلیف می‌کند که نقش مؤثرتری را در تعاملات صنعتی و اقتصادی استان داشته باشد و برای تحقق این مسئله با استانداری در تعامل هستیم.

وی تصریح کرد: در روزهای گذشته معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان در جلسه شورای دانشگاه صنعتی حضور داشتند و در این بحث ماموریت دانشگاه برای رفع مشکلات صنعت و توسعه صنعتی و اقتصادی استان مطرح شد.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان افزود: همچنین در این جلسه مقرر شد دانشگاه علاوه بر مسئوليتی که پیش از این استاندار به دانشگاه واگذار کرده در حوزه‌های دیگر علوم مهندسی به عنوان هاب علمی استان و منطقه ایفای نقش کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن