اجتماعی

تسریع در روند احیا و مرمت بازار همدان

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان بر تسریع روند احیا و مرمت بازار قدیمی همدان تاکید کرد.


به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین حمید بادامی نجات در بازدید از روند عملیات اجرایی احیای بافت بازار همدان، افزود: بخشی از اقدامات مرمت بازار قدیمی و تاریخی همدان، جداره‌سازی پیاده‌راه‌های بوعلی و اکباتان، حذف الحاقات (تابلوها و سایه‌بان‌ها)، ساماندهی کابل ها و … تا زمان حضور ارزیابان برای بررسی و ارزیابی انجام گرفت.


بادامی‌نجات با اشاره به بحث ثبت‌جهانی هگمتانه در ماه‌های اخیر، اظهار داشت: موضوع ثبت‌جهانی به موضوعات دیگری برای حفظ و تقویت بافت‌ها، بناها و آثار تاریخی کمک کرده است.


وی در خصوص احیای راسته بازار سمسارخانه، اظهار داشت: این راسته یکی از قسمتهای سنتی و زیبای بازار همدان است که اتمام عملیات اجرایی آن 8 ماه پیش‌بینی شده است که حدود یک ماه از شروع عملیات اجرایی آن توسط پیمانکار می‌گذرد.


رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان تاکید کرد: با بیان اینکه گذر فرهنگی و گردشگری از مسیر میدان باباطاهر تا خانه تاریخی پوستی‌زاده خواهد بود، اضافه کرد: عملیات اجرایی مسیر گردشگری در حال اجرا است که این پروژه در جذب سرمایه‌گذاران گردشگری و متعاقب آن افزایش انگیزه مالکین برای حفظ و احیای خانه‌های واجد ارزش بسیار تاثیرگذار است.


حمید بادامی‌نجات همچنین از مرمت و بازسازی بنای تاریخ و تمدن (خانه پوستی‌زاده) به همت سازمان عمران شهرداری خبر داد و افزود: این بنا سال‌های گذشته به همت مدیریت شهری تملک و مرمت شده و به عنوان یک مجموعه فرهنگی مورد استفاده قرار گرفته است.


بادامی‌نجات اضافه کرد: سازمان عمران شهرداری همدان مجدداً بازسازی و مرمت بنای تاریخی پوستی‌زاده را شروع کرده و تلاش بر این است که این اثر تاریخی ارزشمند برای سال‌های آینده به عنوان هویتی از شهر همدان حفظ شود.
وی اظهار داشت: کاربری جدیدی برای این بنای تاریخی تعریف شده است که در آینده مردم شهر بتوانند از ظرفیت آن استفاده کنند.


بادامی‌نجات به تاکید اعضای شورای شهر بر احیا بافت‌های تاریخی و واجد ارزش سطح شهر، گفت: آثار و بناهای بی‌نظیر و ارزشمندی در کهن شهر همدان وجود دارد که تکرار نشدنی هستند و مسئولیت هر کدام از ما در حوزه مدیریت شهری حفظ این بناهای واجد ارزش است.


وی در پایان سخنانش اضافه کرد: تاکید ما بر افزایش نیروی کار متخصص برای سرعت بخشیدن به این فعالیت‌ها است که بتوانیم تا پایان دوره ششم شورا شاهد اقدامات قابل توجهی در حوزه گردشگری باشیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن