اجتماعی

شناسایی 600 معتاد متجاهر  تنها در6 ماه نخست سال

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان گفت: افرادی که طی 6 ماهه نخست سال به منظور ترک اعتیاد به مراکز مختلف مراجعه کرده‌اند، به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند، گروه اول افرادی هستند که تحت عنوان ماده 16 شناخته می‌شوند که این افراد معتادان متجاهری هستند که در اولویت ترک مواد مخدر قرار دارند و از معابر و پارک‌های سطح شهر جمع‌آوری می‌شوند، بیش از 600 نفر  بوده که تحت درمان قرار گرفته‌اند.

حمزه عبدکوند در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین بیان کرد: گروه بعد ماده 15 و افرادی هستند که به صورت داوطلبانه و خودمعرف به مراکز مختلف ترک اعتیاد مراجعه کرده و در طول سال و به طور مستمر بیش از 2 هزار نفر بوده‌اند.

وی در خصوص متادون تراپی در مراکز بازپروری نیز اظهار کرد: در مرکز ماده 16 شهرستان کبودرآهنگ طبق پروتکل‌های لازم و به میزان مشخص به معتادان، متادون داده می‌شود، اما در ماده 16 نهاوند هیچ متادونی به افرادی که قصد ترک اعتیاد دارند، داده نمی‌شود.

عبدکوند در خصوص تعداد کسانی که از کلینک های ترک اعتیاد خدمات دریافت می کنند نیز گفت: بیش از 42 هزار نفر از کلینیک‌های ترک اعتیاد استان، خدمات می‌گیرند.

این مقام مسئول گفت: به طور کلی استان همدان از حیث تعداد مصرف‌کنندگان موادمخدر در شرایط مطلوبی قرار دارد و جزو استان‌های در معرض آلودگی بالا نیست و به طور کلی از میانگین کشوری پایین‌تر هستیم زیرا در قالب برنامه‌های مختلف پیش می‌رویم.

وی افزود: ما بر اساس اجرای سیاست‌های ابلاغی و مسئله محور کار را با موضوعیت 12 موضوع اصلی و کلیدی و 3 عنصر برنامه‌ریزی، هزینه و عملکرد پیش خواهیم‌برد.

عبدکوند در پایان با اشاره به مسئله موادمخدر در زندان‌های استان، اظهار کرد: این مسئله با نظارت قوه قضاییه و شخص دادستان، و با بررسی تیم‌هایی در این مکان‌، درحال پیگیری است و قطعا با متخلفین برخورد خواهدشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن