اجتماعی

انفجار مخزن نفتكش، خارج از پمپ بنزین پاسارگاد اتفاق افتاده‌است

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان از انفجار مخزن نفتکش، خارج از جایگاه عرضه سوخت پاسارگاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، امين روستايی بیان کرد: نفتكشی که چهارشنبه 17 آبان ماه 1402 دچار حادثه مرگبار شد متعلق به منطقه ایلام بوده و این اتفاق در يكي از كارگاه‌های تعميراتی مجتمع خدماتی رفاهی پاسارگاد ناحیه اسدآباد اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه عدم رعايت استانداردهای ايمني عامل انفجار بوده است، افزود: متاسفانه در این حادثه دلخراش، راننده نفتکش در دم جان خود را از دست می‌دهد.

وی تصریح کرد: جايگاه عرضه فرآورده‌های نفتي در مجتمع‌های خدماتی رفاهی، تحت مديريت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوده که يكي از بخش های ارائه‌دهنده خدمات به مراجعهكنندگان است.

او ادامه داد: حادثه فوق الذكر هيچگونه ارتباطي با مديريت سوخت‌رسانی شهرستان اسدآباد نداشته و مشكلی نيز در فرآيند سوخت‌رسانی آن جايگاه به وجود نيامده است.

روستایی خاطر نشان ساخت: رعايت اصول ايمنی در فرآيندهای سوخت رسانی منطقه همدان يك اصل و اولويت مهم به شمار می‌رود ليكن تخطی از اصول ايمنی خارج از محدوده سكوها و مخازن جايگاه و در كارگاه‌های غير تخصصي هر يك از مجتمع‌های خدماتی رفاهی، نظارت بيشتر و قوی‌تر متوليان صدور موافقت اصولي اين مراكز را می‌طلبد.

مدير منطقه همدان ضمن ابراز تاسف از جان باختن يك هموطن در اين حادثه، اهميت رسالت شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ايران و منطقه همدان در جابجایی روزانه ميلياردها ليتر محمولات سوختي توسط جهادگران گمنام سوخت رسان را يادآور شد و اضافه کرد: جای بسی مسرت است كه اين امر از نگاه ظريف و دقيق مردم و مسئولين نيز پوشيده نيست.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن