اجتماعیسلامت و پزشکیعلمی و دانشگاهی

صدور مجوز فعالیت مرکز رشد دانشگاه صنعتی همدان

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مجوز فعالیت مرکز رشد واحدهای فن‌آور وابسته به دانشگاه صنعتی همدان را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، مجوز فعالیت مرکز رشد دانشگاه صنعتی همدان، پس از بررسی‌های اولیه، انجام مطالعات امکان‌سنجی، جلسات متعدد مدیریت امور پژوهشی و فن‌آوری و شورای راه‌اندازی مرکز رشد دانشگاه، ارائه درخواست به وزارتخانه متبوع و بازدیدهای به عمل آمده طی یک‌سال گذشته، در آبان ماه ۱۴۰۲ توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مدت دو سال صادر شد.

این مرکز با موافقت اولیه وزارت عتف، فعالیت خود را از تیرماه ۱۴۰۱ آغاز کرد و در ادامه به گسترش هرچه بیشتر فعالیت‌های خود خواهد پرداخت. در حال حاضر، فضایی با مساحت ۵۰۰ مترمربع در داخل و خارج دانشگاه در نظر گرفته شده است که چهار واحد فن‌آور در این مرکز مستقر و در حال فعالیت هستند.

هدف از تأسیس این مرکز، کاهش موانع و پیشبرد فعالیت‌های واحدها و هسته‌های فن‌آور و نوپا است، مرکز رشد با پشتیبانی‌های لازم و ارائه خدمات اولیه، نقش مؤثری در بالندگی و افزایش ضریب موفقیت واحدهای فناور خواهند داشت.

مرکز رشد دانشگاه صنعتی همدان، با توجه به در اختیار داشتن اعضای هیئت علمی جوان دانشگاه و فعالیت مستمر آن‌ها در صنعت قادر است از نتایج طرح‌های اساتید و دانشجویان با هدف تجاری‌سازی یافته‌های آن‌ها در قالب شرکت‌های دانشگاهی علاوه بر حمایت‌های مالی، در حوزه‌های تأمین مکان استقرار، مشاوره‌های بازاریابی، تبلیغات، فروش و همچنین مشاوره‌های حقوقی پشتیبانی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن