اجتماعیکشاورزی

تبدیل ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی استان به آیش سبز

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه برنامه استان در طرح جهش تولید در دیمزارها، بیش از ۴۳۰ هزار هکتار است گفت: در اين طرح ۳۰۰ هزار هکتار آیش زرد به آیش سبز تبدیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین امیر لاهوتیان با تاکید بر اینکه تاکنون ایران با ثبت ۲ هزار و ۷۵۶ وقایع اتفاق افتاده و بارگذاری شده در سایت فائو رتبه اول بین کشورهای دنیا را دارد اضافه‌ کرد: خاک یک موجود زنده و پویا است از همین رو تمام تلاش ما در بخش کشاورزی این است که زنده بودن و پویایی خاک را به منظور تامین حیات موجودات زنده حفظ کنیم.

لاهوتیان بیان کرد: تشکیل یک سانتیمتر خاک مرغوب از ۱۰۰ تا هزار سال زمان بر است اگرچه برخی کارشناسان معتقدند این میزان خاک زراعی بین ۸۰۰ تا هزار سال زمان برای تشکیل نیاز دارد.

وی با بیان اینکه حفظ و حراست از خاک باید مد نظر باشد گفت: غذا اسلحه و کارخانه غذا سازی خاک است، چراکه امنیت غذایی در گرو حفاظت از خاک است.مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی جهاد کشاورزی استان همدان اضافه کرد: آب و خاک به عنوان دو منبع اصلی و اساسی امنیت غذایی باید در اولویت باشد.

وی در بخش دیگر عنوان کرد: ۶ درصد اراضی کشاورزی کلاس ۱ و ۲۳ درصد کلاس ۲ است، به نحوی که در جمع ۲۹ درصد خاک حاصلخیز داریم بنابراین حفظ و حراست به هر شکل ممکن باید در دستور کار باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن