اجتماعی

ضرورت ایجاد رصدخانه شهری در همدان

رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه رصدخانه یکی از گام‌های هوشمندسازی شهری است، گفت: ایجاد رصدخانه شهری می‌تواند کمک کننده در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری محسوب شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، علی رضایی در جلسه مشترک دفتر مطالعات و کمیسیون شهرسازی و معماری شورا در خصوص ایجاد رصدخانه شهری، اظهار کرد: در دورانی زندگی می‌کنیم که فناوری اطلاعات روز به روز در زندگی فردی، اجتماعی و سازمانی، اثرگذاری بیشتری پیدا می‌کند، بنابراین مدیریت شهری با برنامه بلندمدت و چشم‌انداز آینده در زمینه زندگی دیجیتالی و الکترونیکی شدن شهر در این زمینه تصمیم بگیرد.

وی با بیان اینکه رصدخانه یکی از گام‌های هوشمندسازی شهری است، گفت: ایجاد رصدخانه شهری می‌تواند کمک کننده در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری محسوب شود.

رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: ارتقاء جایگاه سازمان فناوری در شهرداری توجه ویژه به هوشمندسازی امور می‌تواند، ارائه خدمت را به شهروندان تسهیل کند.

رضایی با تأکید بر اینکه امروز دنیا به سمت حاکمیت داده‌ها در حال حرکت است، افزود: رصدخانه کمک می‌کند داده‌های مورد نیاز جمع‌آوری و در لایه‌های مختلف تعریف و تصمیم‌گیری و اداره مدیریت شهر، داده محور شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن