اجتماعیسیاسی

در بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس، کاملا طبق قانون عمل کردیم

فرماندار ملایر با بیان اینکه روند بررسی صلاحیت‌ها در یک فرآیند قانونی، شفاف و نظارت‌پذیر انجام و در پایان صلاحیت ۹۲ نفر از داوطلبان احراز شد، گفت: در این راستا تحت تاثیر هیچ جریان خاصی قرار نگرفتیم و بنابر اخذ استعلام‌های پنجگانه و کاملا طبق قانون عمل کردیم.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ سلمان اسماعیلی در جلسه آموزشی انتخابات که با حضور معاونین فرماندار برگزار شد، با اشاره به تغییراتی که در قانون انتخابات پیش رو اعمال شده است، افزود: اعضای هیات های اجرایی، امین مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

وی ادامه داد: طبق فهرست گام‌های برگزاری انتخابات، در نیمه‌های راه هستیم، آموزش یک ضرورت مهم برای برگزارکنندگان انتخابات است، هیات‌های اجرایی، نمایندگان فرماندار، مسئولان شعب اخذ رای و تمامی دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات باید به طور مستمر آموزش‌های لازم را با توجه به قانون جدید فرا گیرند.

این مقام مسئول اظهار کرد: پیش‌ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی از تفاوت‌های جدی این دوره از انتخابات با دوره‌های قبلی است و در حوزه انتخابیه ملایر ۱۰۱ نفر مجموعا برای حضور در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام خود را در مرحله دوم قطعی کردند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: روند بررسی صلاحیت‌ها در یک فرآیند قانونی، شفاف و نظارت‌پذیر انجام و در پایان صلاحیت ۹۲ نفر از داوطلبان احراز شد و در بررسی صلاحیت داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان مطلقا سیاسی‌کاری نکردیم.

وی با بیان اینکه تحت تاثیر هیچ جریان خاصی قرار نگرفتیم و بنابر اخذ استعلام‌های پنجگانه و کاملا طبق قانون عمل کردیم، افزود: هیات های اجرایی امین مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

فرماندار ملایر تصریح کرد: در هر زمانی آماده پاسخگویی به عملکرد هیات های اجرایی انتخابات شهرستان هستیم، هیات اجرایی انتخابات این شهرستان تحت تاثیر هیچ حزب و گروه و جریانی قرار نمی‌گیرد و میثاق‌نامه ما حفظ استقلال و قانون‌گرایی است.

اسماعیلی افزود: دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با اعضای محترم شورای نگهبان ضرورت نقش‌آفرینی همه نسبت به مشارکت حداکثری را به همه ما یادآوری کرد و یکی از تاکیدات مهم رهبر فرزانه انقلاب در این دیدار بود و همه برای تحقق منویات رهبری تکلیف داریم.

وی گفت :در این دوره از انتخابات، مردم بار دیگر به جریان آمریکایی و صهیونیستی که خواستار کمرنگ شدن حضور مردم در انتخابات هستند، جواب« نه »خواهند گفت و یازدهم اسفندماه ۱۴۰۲ با حضور حداکثری مردم یک روز تاریخی دیگر در تقویم کشور رقم می خورد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن