اجتماعیکشاورزی

رفع مشکل آب ۲۹ روستای محروم ملایر

نماینده مردم ملایر و نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب، برای تامین اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریالی در حوزه آب و فاضلاب روستایی ملایر حضور پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ دکتر هادی بیگی نژاد طی جلسات جداگانه با سه تن از معاونین وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، روند تخصیص و هزینه کردِ این اعتبار مالی شاخص که برای بهسازی شبکه آب و فاضلاب شهرستان جذب شده است را پیگیری کرد.

با جلسات فشرده برگزار شده با دکتر رضایی معاون برنامه ریزی وزیر نیرو، دکتر حیدری معاون حقوقی وزیر نیرو و دکتر امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، در نهایت روند اعتبار توسط معاونین وزیر نیرو و دستور مدیرعامل آبفا کشور به مسئولین استانی طی تماس تلفنی اعلام شد.

همچنین تخصیص ۳۰۰ میلیارد اعتبار از محل دستور وزیر نیرو برای رفع مشکل آب ۲۹ روستای ملایر که لیست آن توسط نماینده مردم ملایر ارائه شده بود، تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال بودجه از محل دستور وزیر نیرو برای آبرسانی به روستاهای محروم ملایر در طرح جهاد آبرسانی و تامین یک دستگاه تانکر آبرسان برای شرایط اضطراری در روستاهای محروم، از دیگر مصوبات این جلسات راهبردی بود.

دیدار بیگی نژاد با مسئولین شرکت آب و فاضلاب ملایر پس جلسات راهبردی در سطح ملی سبب شد اعتبارات و بودجه‌های کم نظیری برای بهسازی شبکه آب و فاضلاب شهرستان اخذ شود.

در همین راستا نماینده مردم ملایر با حضور در شرکت آب و فاضلاب ملایر، با رییس این اداره و معاونین وی دیدار و گفت و گو کرد، این جلسه پس از دیدار بیگی نژاد با مهندس محرابیان و اخذ دستور وزیر نیرو برای تزریق ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار مالی (۳۰+۱۰) به پروژه‌های آب و فاضلاب ملایر برگزار شد.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس، پس از این تامین اعتبار قابل توجه و دیدارهای فشرده با معاونین وزیر نیرو برای تسریع اجرای دستور مقام عالی وزارت، در آخرین مرحله و برای تکمیل پیگیری‌های خود با حضور در اداره آب و فاضلاب ملایر، لیست ۲۹ روستای محروم که هدف خدمت این بودجه هستند را تحویل رییس آب و فاضلاب ملایر داد.

بیگی نژاد همچنین با اشاره به تامین یک دستگاه تانکر آبرسان برای روستاهای محروم، از آبرسانی به ۳۸ روستای محروم در طرح جهاد آبرسانی خبر داد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن