سیاسی

مردم ایران، تویسرکان را به نام گردوی تویسرکان می شناسند

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از بخش خصوصی به عنوان بانیان اصلی برگزارکننده همایش ملی گردو در این شهرستان، گفت: حضور مهمانانی از ترکیه و نیز شهرهای تولیدکننده گردو در کشور، این همایش را نسبت به همایش های دیگر متفاوت کرده است.

به گزارش #همدان‌آنلاین محمدمهدی مفتح چهارشنبه ۲۷ شهریور در دهمین همایش گردو، مبل و منبت تویسرکان، اظهار کرد: این همایش نه تنها فرصت مناسبی برای شناساندن ظرفیت تویسرکان در حوزه باغداری و محصول ارزشمند و با کیفت گردوی تویسرکان است، بلکه با معرفی بخش های دیگر از جمله منبت گلریز که ثبت ملی شده و احیای فرش دستباف جلوه ای خاص به خود گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه از هر فرصتی باید برای معرفی ظرفیت های گردشگری این شهرستان استفاده کرد، افزود: بی تردید برگزاری چنین همایش هایی در این راه مؤثر است و البته لازمه آن توجه به زیرساخت هایی همچون توسعه راه‌ها است.

مفتح از دو بانده شدن بخش مهمی از دو محور ورودی تویسرکان به عنوان توجه به توسعه راه ها یاد کرد و گفت: خوشبختانه در سال های اخیر در حوزه پیشرفت در محورهای مواصلاتی این شهرستان اقدامات در خور توجهی انجام شده است.

نماینده مردم تویسرکان در خانه ملت با بیان اینکه طرح‌های زنجیره نهالستان گردوی پیوندی وسرشاخه کاری دو طرح عظیم برای مقاوم سازی درختان گردو در برابر آفات و سرمازدگی است، اظهار کرد: این عملیات در نهایت منجر به بالا بردن عملکرد تولید این محصول چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی می شود.

نماینده مردم تویسرکان با اشاره به اینکه امروز تویسرکان در مسیر توسعه قرار گرفته است، تصریح کرد: این روزها، مردم سراسر کشور می توانند نهال گردوی خود را از تویسرکان تأمین کنند و این مهم جزء با همت و پیگیری و به ویژه وحدت مثال زدنی تویسرکانی‌ها محقق نمی‌شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن