اجتماعی

جمهوری اسلامی طبق قانون موظف است با استکبار مبارزه کند

امام جمعه همدان حماسه ۳۰ مهرماه سال ۵۷ را روز دانش‌آموزان همدانی خواند.

به گزارش همدان انلاین ، حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌الله شعبانی موثق ۱۰ ابان در خطبه‌ نماز عبادی‌ سیاسی جمعه با بیان اینکه دانش آموزان استان همدان در ۳۰مهر سال ۵۷ قیام کرده و ۱۳ روز بعد دانش آموزان کشور قیام کرده‌اند، گفت: در ادامه این قیام، روز ۱۳آبان ۵۷۳۶هزار دانش آموز در کشور به شهادت رسیدند؛ همچنین دانشجویان در سال ۵۸ لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند که به گفته امام راحل به عنوان انقلاب دوم معرفی شد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان روز ۱۳ آبان را به عنوان روز مبارزه با استکبار دانست و تصریح کرد: مستکبر کسی است که غرور و خودپسندی خود را بروز می دهد و باعث عقب نگه داشتن مستضعفان می شود و همواره منفعت خود را در نظر دارند.

وی بابیان اینکه آمریکا مستکبری است که تعهد اخلاقی و انسانی خود را رعایت نکرده و برجام نمونه بارز این بدعهدی است، عنوان کرد: قرآن کریم مومنانی را که با مستکبر مجاهدت نمی کنند را مذمت می کند؛ سیاست جمهوری اسلامی سیاستی برخواسته از قرآن کریم و سیره پیامبر است و طبق قانون موظف است با استکبار مبارزه و از مستضعفان جهان دفاع کند.

امام جمعه همدان از قطع کامل یارانه ثروتمندان در سال آینده خبر داد و گفت: قرار است در سال ۹۹ یارانه ثروتمندان جامعه که ۲۳ برابر بیشتر از یارانه ها استفاده می کنند قطع شود تا مستضعفان مورد حمایت قرار گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان، این استات را پیشرو در وقف دانست و تصریح کرد: خوشبختانه استان همدان در حوزه درمان موقوفات خوبی دارد و لازم است موقافات به حوزه مشکلات جوانان و حمایت از حوزه علمیه هدایت شوند چراکه جوانان استان مشکلات اشتغال و مسکن دارند.

شعبانی موثق در رابطه با اهمیت وقف نیز مطرح کرد: امیرالمومنین(ع) در ۲۵سالی که خانه نشین بود، همواره به وقف می پرداخت و وقف نامه هایی که ایشان نوشته همواره به عنوان چراغ راه مورد استفاده است.


وی با تاکید بر اینکه انسان باید نسبت به محتوای سخن خود اگاهی و تفکر داشته باشد، عنوان کرد: در شش آیه قرآن به انسان توصیه اخلاقی شده است که انسان ها به گونه ای سخن بگویند که احترام مخاطب حفظ شود، محتوای سخن را عقل و شریعت بپذیرد و لطافت و قول لین در کلام وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن می فرماید بهشت بر افرادی که فحش می دهند حرام است و رعایت چارچوب های الهی در سخن گفتن واجب است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان همچنین قول احسن و معروف را از ویژگی های سخن گفتن مطابق موازین الهی معرفی کرد و یادآور شد: آموزه های قرآن کریم برای جامعه امروز اگر رعایت شود بسیاری از مشکلات اجتماعی را نخواهیم داشت چرا که زبان با چرخش ناصحیح می تواند موجب هلاکت انسان شود.


نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن