اجتماعی

نظارت جدی سازمان آتش نشانی بر ساخت وسازها

نظارت جدے ومستمر سازمان آتش نشانے برامور ساخت وساز ساختمانها
یڪے از موضوعات فعالیت سازمانهاے آتش نشانے وخدمات ایمنے مندرج در اساسنامه ،نظارت بر ایمنے ڪلیه اماڪن ، ساختمانها ومستحدثات دربرابر حریق در ڪلیه مراحل ساخت وبهره بردارے است و ارسال گزارش ڪارگاههاے نا ایمن به ادارات ڪاروتجهیزات ،تاسیسات واماڪن ناایمن تحت مالڪیت افراد مختلف ودستگاههاے اجرایے موضوع ماده 5 قانون خدمات شهرے است به دستگاههاے یادشده وانجام اقدامات لازم براے ایمن سازے آنها .
در این راستا سازمان آتش نشانے همدان نظارت جدے خود را در مراحل ساخت وساز ڪلیه ساختمانها در نقاط مختلف شهر با هر نوع ڪاربرے را در دستور ڪار خود قرار داده واز اولین مراحل آغاز ڪار ساختمانها بر روے نقشه هاے معمارے ،تاسیسات مڪانیڪے والڪتریڪے نظارت داشته ومطابقت آن ها رابامقررات ڪلے ساختمان تحت بررسے قرار میدهد ودر صورت عدم وجود مغایرت یا تخلف نسبت به صدور دستورالعمل وپروانه ایمنے اقدام وشهروندان ومتقاضیان بر اساس آن نسبت به احداث ساختمان اقدام مے نمایند
رییس سازمان آتش نشانے و خدمات ایمنے همدان از ارایه آموزش هاے عمومے و تخصصے اصول ایمنے و آتش نشانے به 11432نفر طے دوره 9 ماهه خبر داد و افزود: این آموزشها مقاطع مختلف تحصیلے از دوره مهد ڪودک تا دانشگاه ، آموزش ڪارڪنان ادارت و سازمانها، آموزش هاے عمومے شهروندان در مراسمات مذهبے و آموزش هاے تخصصے آتش نشانان را شامل مے شود.
به گزارش روابط عمومے سازمان آتش نشانے و خدمات ایمنے همدان محمد رضا بیاناتے با تاڪید بر استمرار طرح پایش سطح ایمنے اماڪن مختلف گفت :دراےن دوره 736 دستورالعمل و طرح ایمنے و 300 مورد تاییدیه ایمنے براے ساختمان ها صادر شده و 180مڪان مورد پایش قرار گرفته است .

*بےش از3000عملیات حاصل ڪار آتش نشانان همدان در 9ماه
رییس سازمان آتش نشانے و خدمات ایمنے همدان گفت: از آغازسال 98 تا پایان آذرماه سامانه 125 همدان 127202تماس دریافت ڪرده است ڪه از این تعداد 3045مورد منجر به عملیات گردیده، 12984مورد تماس اشتباه،7086 مورد جهت دریافت مشاوره، 14 مورد حریق ڪذب و متاسفانه 103973 مورد ایجاد مزاحمت بوده است.
محمد رضا بیاناتے در تشریح این خبرگفت:1710مورد از عملیات هاے انجام شده اطفاء حریق بوده است ڪه اطفاء حریق پوشش گیاهان خودرو با 884 مورد، اماڪن مسڪونے با 183 مورد،وساےل نقلیه با 182 مورد،باغات و فضاے سبز با 122 مورد و مراڪز تجارے با 70مورد بیشترین تعداد عملیات در این حوزه را شامل شده است.
وے با بیان اینڪه 1685 عملیات اطفاء حریق داخل و 25 عملیات خارج از محدود شهرے همدان انجام گرفته است اظهار ڪرد:عامل بروز 701 حادثه آتش سوزے عمدی،984 حادثه غیر عمدے و 24 حادثه در دست بررسے هاے ڪارشناسے است.
بیاناتے با اشاره به اینڪه آتش نشانان 65 نفر شامل 29 مرد و 36 زن را در عملیات هاے اطفاء حریق نجات داده اند تصریح ڪرد در حوادث آتش سوزے 44 نفر شامل 29 مرد و 15 زن و همچنین 4 نفر از آتش نشانان مصدوم شده اند و متاسفانه یڪے از شهروندان جان خودررا از دست داده است.
ریےس سازمان آتش نشانے و خدمات ایمنے همدان از انجام 100مورد عملیات احتیاط حریق در 9 ماهه نخست سال خبر داد و افزود: از این تعداد38 مورد احتیاط حریق در اماڪن حساس،47 مورد به دستور شوراے تامین و 1 مورد در مناسبت ها بوده است.
وے با اشاره به انجام 1335 عملیات امداد و نجات توسط آتش نشانان در 9ماه نخست سال خاطرنشان ڪرد: نجات حیوانات با 247 مورد،مهار حیوانات با 234 مورد، نجات افراد محبوس شده در آسانسور با 232 مورد، نجات افراد محبوس شده در اماڪن مختلف با 225 مورد، رفع آبگرفتگے و امداد و نجات در سیلابها با 103مورد و رهاسازے اندام بدن از داخل اشیا و اجسام با 88 مورد بیشترین تعداد عملیات هاے این حوزه را در بر گرفته است.
محمد رضا بیاناتے با بیان اینڪه در حوادث امداد و نجات 108 نفر شامل 64مرد 42زن و دو نفرآتش نشان مصدوم و 17 نفر شامل 12 مرد و 5 زن فوت شده اند تاڪید ڪرد:در این عملیات ها آتش نشانان با تلاش و مهارت و از خودگذشتگے موفق به نجات 963 نفر از شهروندان شدند.
ریےس سازمان آتش نشانے و خدمات ایمنے همدان از ڪاهش 7/2درصدے امار ڪلے عملیات ها نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: امداد و نجات با 9/4 درصد و اطفاء حریق با 9/1 درصد بیشترین و ڪمترین میزان ڪاهش را شامل گردیده اند.و عملیات هاے احتیاط حریق 3/5 درصد افزایش داشته اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن