اجتماعی

کمبود آلایندها، دلیل عدم تعطیلی مدارس در روزهای آلوده

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان کمبود آلاینده‌ها در ساعت رفت‌وآمد دانش‌آموزان را دلیل عدم تعطیلی مداری در روزهای‌آلوده خواند.

منوچهر کرمی در گفت‌وگو با همدان‌آنلاین، با اشاره به عدم تعطیلی مدارس در روزهای آلوده، بیان کرد: آلاینده‌ها در ساعت ۲۱ الی ۲۲ در بیشترین میزان خود قرار داشته و باعث افزایش آلودگی می‌شدند از این رو ساعت صبح و بعدازظهر هم‌زمان با رفت‌وآمد دانش‌آموزان هیچ خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کرد.

وی اعلام شرایط نامناسب به دبیرخانه کمیته اضطرار آلودگی هوا را از وظایف معاونت بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی دانست و گفت: بیان اخطاریه و هشدار در صداوسیما و برنامه‌های مشترک اعضای کمیته اضطرار آلودگی هوا در راستای اطلاع‌رسانی به مردم ازجمله اقدامات مورد نیاز در روزهای آلوده بوده است.

کرمی با اشاره به ارسال اخطاریه ازسوی وزارت کشور به دستگاه‌های عضو کمیته اضطرار آلودگی هوا، مطرح کرد: ابلاغ دستور عدم فعالیت بدنی دانش‌آموزان در فضای باز، عدم برگزاری از مسابقات در فضای باز، استفاده ماسک ویژه برای مامورین پلیس راهور و بازرسان ازجمله تصمیمات اتخاذ شده در این کمیته بوده است.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان از عدم کمبود ماسک N95 در داروخانه‌ها خبر داد و افزود: از دقایق ابتدایی افزایش آلاینده‌ها این گروه از ماسک‌ها به داروخانه‌ها ارسال شدند و کمبودی در این خصوص نداریم.

کرمی بابیان‌اینکه الگو آلودگی هوای همدان در ساعات آخر شب به اوج خود می‌رسید، گفت: از این رو مراجعات به بیمارستان در کمترین حد خود بوده و تنها بیماران قلبی، ریوی و افراد عضو گروه حساس در معرض آسیب بودند که خوشبختانه مشکل جدی را تجربه نکردند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن