اقتصادی

الزام راه‌اندازی پویش اصلاح مصرف در شرایط تحریم

وزیر نیرو از افتتاح ۳ پروژه استانی در غالب پروژه‌های بزرگ شرکت‌های توزیع با ارزش ۱۶۰ میلیارد تومان در روزجاری خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، رضا اردکانیان سه شنبه ۱ بهمن در آیین بهره‌برداری همزمان از پروژه‌های توسعه‌ای شرکت‌های توزیع نیرو با بیان اینکه با پایان دی ماه پرحادثه به بهمن پرخاطره رسیده‌ایم، گفت: ملت هوشمند و بادرایت ایران به خوبی آگاه هستند که چگونه از نهال باروری که خود کاشته‌اند پاسداری کنند.

وی با اشاره به اینکه قطار پویش هرهفته الف_ب_ایران در هفته ۱۳ به پایتخت تاریخ و تمدن رسیده است، مطرح کرد: تأمین انرژی و منبع مطمئن در عین حال پایدار آب شرب استان همدان هردو از جمله موارد مهم و مورد تاکید وزارت نیرو هستند از این رو امید است تا پایان این دولت موارد ذکر شده به سرانجام برسد.

وزیر نیرو با تاکید براینکه علی‌رغم مشکلات آب شرب، گشایش‌هایی نیز برای تامین آب صنایع صورت گرفته است، عنوان کرد: اخیرا با صدور اصلاحیه ۲۷،۲۸ آب‌های زیرزمینی، ۸ میلیون متر مکعب از آبهای زیرزمینی سطح کشور صرفه جویی شده است؛ از این رو ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب از محل صرفه جویی‌های صورت گرفته به استان همدان ابلاغ شده است.

اردکانیان از افتتاح ۳ پروژه نیروگاه خورشیدی ۷ مگابایتی، نیروگاه مقیاس کوچک و پروژه‌های شبکه توزیع در روزجاری خبرداد و افزود: مجمع هزینه‌های صورت گرفته برای هرسه پروژه‌ها مبلغی بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان بوده است؛ از ابتدای سال‌جاری تاکنون حدود ۴ هزار پروژه افتتاح شده که به واسطه این بهره‌برداری‌ها ۷۲۱ هزار مشترک جدید به خانواده برق کشور اضافه شده‌اند.

این مقام مسئول با تاکید براینکه تا پایان امسال هر ۲۲۷ پروژه بزرگ را با اعتبار ۳۳ هزار میلیارد تومان در پویش هرهفته الف_ب_ایران افتتاح خواهیم کرد، اظهار کرد: مجموع این پروژه‌ها با کمک اصحاب رسانه با هدف مشخص اگاهی یافتن مردم از ثروت‌های بی‌اندازه ایران زمین صورت می‌گیرد.

اردکانیان راه‌اندازی پویش اصلاح مصرف در شرایط تحریم را ضروری خواند و بیان کرد: در شرایط سخت اقتصادی باید از طریق صرفه‌جویی به دنیا نشان دهیم که همچنان چرخه اقتصادی ایران درحال فعالیت است؛ پویش اصلاح مصرف در شرایط تحریم را اصلی ترین چالش قرار داده و به دنیا نشان دهیم که ما جامعه تاب‌آوری هستیم.اا

وزیر نیرو با اشاره به خوش مصرف نبودن ایرانیان در اسفاده از منابع انرژی، تصریح کرد: از دید بنده، بیان قوی بودن از زبان مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه، به معنای قدر دانستن مردم در تمامی حوزه‌های منابع انسانی، زمان، انرژی و نیرو بوده است؛ وزارت نیرو به عنوان یک نهادی که ارتباط پررنگی با مردم دارد می‌تواند در این مورد پیشگام باشد.

اردکانیان از ایجاد زیرساخت‌های لازم برای برقی کردن متورسیکلت خبرداد و مطرح کرد: اجرای این امر نقش به سزایی در صرفه جویی اقتصادی و جلوگیری از آلودگی هوا دارد.

وی با بیان اینکه درنظر داریم ظرف مدت ۳ سال باحمایت سازمان برنامه و بودجه و نخبه‌های داخلی کاری برد_برد را انجام دهیم، گفت: در این برنامه، پیدایش راه‌حلی مناسب برای کاهش مصرف بسیار بالای برق کولرهای گازی مدنظر قرار گرفته است.

اردکانیان یادآور شد: این سفر در قالب پویش ملی هرهفته_الف_ب_ایران برگزار می‌شود که پیش از این ۱۲ هفته در استان‌های مختلف انجام شده‌بود.

وزیر نیرو گفت: در این سفر طرح‌های توسعه‌ای شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور، یک نیروگاه خورشیدی و یک نیروگاه تولید پراکنده با ارزش سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد تومان، از طریق ویدیو کنفرانس بهره‌برداری شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن