اجتماعی

مسئولان آمار شفاف به مردم بدهند

امام جمعه تویسرکان درنشست خبری بااصحاب رسانه تویسرکان بابیان اینکه مسوولان طبق وظیفه وسخنان مقام رهبری مبنی براینکه مردم همیشه ازمسوولین ما جلوهستندافزود: ارائه آمار دقیق و شفاف از مبتلایان به کرونا سبب هوشیاری وحساسیت مردم به این بیماری می‌شودوآماردقیق اعتماد مردم را بیشتر جلب می‌ کند و میزان مشارکت آنها نیز بالا می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین مرتضی موحدی بابیان اینکه مردم باید مباحث بهداشتی را رعایت کند اما نباید استرس داشته باشند گفت :با ابهام‌آفرینی بخواهیم مردم را نگران و مضطرب ‌کنیم، سم است؛ بلکه باید نگرانی را از جامعه بگیریم وباشفاف گویی ازآمارواقعی ازشایعات فضای مجازی واسترس دادن به مردم جلوگیری کنیم.
موحدی با گلایه مندبودن از مسئولان اظهارکرد:دولت در صدا و سیما اعلام می کند آمار ما شفاف است ولی عملا هیچ اطلاعات و آماری داده نمی شود و مسئولان استانی و شهرستانی کتمان می کنند.
این مقام مسوول خواستار این شدکه فرماندار شهرستان بروز و شفاف مصاحبه نماید و آمار شفاف را به مردم بدهد وباید بدانیم عدم اطلاع رسانی شفاف و بموقع زمینه گسترش شایعه را افزایش می دهند.
وی بر اینکه افتخار مسئولان استان همدان تنها این مورد است که آمار ما نسبت به کشور کمتر است تاکیدکرد:چرا هیچ اطلاع شفافی از این آمار ارائه نمی دهند چون آمار دقیق به مردم اعتماد مردم به دولت رابیشترمیکند.

امام جمعه تویسرکان درادامه گفت: رسانه‌ها برای نشاط معنوی در ماه مبارک رمضان کار کنند، ما از طرح و پیشنهادات فعالان عرصه خبر در شهرستان برای تولید محتوا استقبال می‌کنیم.
موحدی بااشاره به نقش معجزه‌آسای رسانه در شرایط امروز جامعه وبیماری کرونا که باعث ضعیف شدن روحیه مردم شده است تاکیدکرد:امروز افراد دارای هنر و تخصص در عرصه رسانه بیش از هر زمان دیگر رسالت سنگینی را برعهده‌ دارند، برهمین اساس به خوبی می‌توانند پیام این روزهای بافضیلت چون نیمه شعبان و رمضان را به مردم انتقال دهند.

وی با بیان اینکه جایگاه رسانه‌ها  نسبت به دیگر ابزارها جایگاهی قوی‌تر است و به همین دلیل رسالت آن با توجه به شرایط حاکم بر جامعه دوچندان می‌شودافزود: همت‌ها را برای تولیدات رسانه‌ای به ویژه در فضای مجازی به منظور ترویج و انتقال پیام‌های ماه مبارک رمضان بگذاریم.


موحدی در پایان گفت:کاروان شادی در شهر با اجرای سرود شاد به منظور توسل و ایجاد نشاط و تنوع برای مردم در نیمه شعبان ازبرنامه های خاص این روز است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن