فرهنگ و هنر

کرونا به صنعت گردشگری دنیا آسیب زد

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان همدان، از آسیب بحران ویروس کرونا به تأسیسات گردشگری در سراسر دنیا خبر داد.

علی مرادی پور در گفت‌وگو با پایگاه خبری #همدان‌_آنلاین، بیان کرد: صنعت گردشگری کشور بیش از یک سال است که به علت عواملی چون افزایش نرخ دلار آسیب دیده است.

وی با اشاره به اینکه، کرونا نهایت ضرر خود را به گردشگری وارد کرده است، عنوان کرد: دفاتر هواپیمایی بیشترین آسیب را دیدند زیرا درآمدی نداشته و مجبور به عودت هزینه‌های مسافران شدند.

وی با ذکر اینکه، شرکت‌های هواپیمایی هزینه‌ها را بازنمی‌گردانند، ادامه داد: متأسفانه سازمان میراث‌فرهنگی بدون مشورت با بخش خصوصی بخشنامه‌ای مبنی بر عودت هزینه‌ها بدون کسر کارمزد داد.

وی با انتقاد از این بخشنامه، گفت: دولت نحوه و چگونگی عودت هزینه‌ها را مشخص نکرده و هیچ حمایتی از بخش گردشگری نمی‌کند.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز تأسیسات گردشگری ۴۰۰ میلیارد و دفاتر هواپیمایی ۱۰ میلیارد تومان ضرر کردند، عنوان کرد: با توجه به فورس ماژور بودن شرایط از مردم تقاضای صبوری و یا موکول سفر خود به ماه‌های آینده داریم.

وی با تأکید بر اینکه، تأسیسات گردشگری همچنان تعطیل خواهد بود، افزود: خسارت در صنعت گردشگری با توجه به شرایط ادامه دارد.

مرادی‌پور با بیان اینکه وام ۱۲ درصدی که ارائه می‌شود با توجه به عدم درآمد مانند درآمدن از چاله و افتادن در چاه است ،  اظهار کرد: هیچ‌یک از بسته‌های حمایتی  دولت اعمال نشده و بانک‌ها از همکاران ما جریمه می‌گیرند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن