اجتماعی

تجلی نوع دوستی ملایری ها در دومین مرحله ” رزمایش کمک های مومنانه”

شامگاه دیروز همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع)، در دومین مرحله از” رزمایش کمک‌های مومنانه” با حضور مسئولین و بسیجیان ملایر، 3500 بسته معیشتی در بین نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر در حاشیه رزمایش کمک مومنانه، گفت: با همکاری استانداری و فرمانداری و زحمات کمیته امداد ۱۲۰۰ خانوار کارگر فصلی و ۵۰۰ خانواده زباله گرد و دستفروش شناسایی شد.

قدرت الله ولدی با بیان اینکه با رایزنی های انجام شده ۳۵۰ میلیون تومان از طریق کمیته امداد به حساب این خانواده ها واریز شد، اظهارکرد: هر شب 1000 پرس غذای گرم در ملایر توزیع می شود.

وی با اشاره به اینکه به همت اوقاف و هیأت زینبیون استان همدان  آن ۳۲ هزار نان رایگان توسط خبازی های شهر توزیع شد، خاطرنشان کرد: بسیجیان ملایر در مبارزه با کرونا اقدامات شایسته ای داشتند که بسیار اثرگذار بوده است.

در ادامه جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) با بیان اینکه بسیج دارای جایگاه بالایی در سپاه است و باید گفت اگر بسیج نبود، سپاه هم نبود، گفت: در اوایل جنگ تحمیلی در مقاطعی به بن بست رسیده بودیم که با  حضور سرمایه ارزشمند بسیج، این نیروی انقلابی در جبهه های جنگ افتخارات فراوانی رقم زدند.

سردار پاسدار مهدی فرجی  با اشاره به اینکه امروز بسیج نقشی موثر در جمع آوری کمک های مومنانه داشته است، افزود: در این روزها جوانان بسیجی بدون هیچ چشم داشتی ورود پیدا کردند و مشغول کار هستند.

وی با بیان اینکه اگر اتحاد و انسجام در بین مردم و مسئولین  در بحث کرونا وجود نداشت با مشکل فراوانی در ملایر روبه رو بودیم، خاطرنشان کرد: مردم همچنان مسائل بهداشتی را جدی بگیرند و از  دست کش و ماسک استفاده کنند و چراکه هنوز کرونا تمام نشده است.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر نیز با بیان اینکه پس از سخنان رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان، بسیجیان ملایری در راستای لبیک به ندای رهبری اقدام به تهیه و بسته‌بندی کمک  برای  نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا کردند، گفت: در دومین مرحله رزمایش کمک مؤمنانه در ملایر بیش از 3500 بسته معیشتی توزیع شد.

سرهنگ پاسدار سید جواد حسینی افزود: نخستین مرحله رزمایش مواسات و کمک‌های مؤمنانه در لبیک به سخنان فرمانده معظم کل قوا در ملایر با هم‌ افزایی همه نهادها و ادارات مختلف برگزار و بیش از 4 هزار بسته معیشتی آماده‌سازی شد.

وی اظهارکرد: بیش از 6 هزار خانوار نیازمند و آسیب ‌دیده در شهرستان شناسایی‌شده است که کمک‌های مؤمنانه مردم و بسیجیان ملایری در بین آن‌ها توزیع می ‌شود. فرمانده سپاه ناحیه ملایر از برگزاری سومین مرحله از رزمایش کمک مؤمنانه در ملایر خبر داد و افزود: سومین مرحله از رزمایش کمک مؤمنانه هم‌زمان با عید سعید فطر برگزار می ‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن