سیاسی

اخبار نگران کننده‌ای از مدیران غیربومی به گوش می‌رسد

/در واکنش به انتصابات شبانه/

نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت از شنیدن اخبار نگران کننده در رابطه با فعالیت مدیران غیر بومی در استان خبرداد.

احمدحسین فلاح در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به انتصابات اخیر در استانداری و جابه‌جایی عجیب فرماندار شهرستان همدان (حسین افشاری) به صورت یکباره و ناگهانی، مطرح کرد: همواره جای تعجب است که چگونه فرمانداری نمونه و کاربلدی را که خود مسئولان ارشد بر این مسند قرار داده‌اند به یکباره جابه‌جا کرده و باعث تنزل وی در مسئولیت اجرایی شده‌اند؛ مدیران ارشد باید بحث شایسته سالاری را رعایت کرده و همسو با مبانی دینی و ساختار نظام جمهوری اسلامی قدم بردارند و از این رو حق ندارند هرکاری که دلشان می‌خواهد را انجام دهند.

وی با تاکید براینکه اخبار نگران کننده‌ای از سوی مدیران غیربومی به گوش می‌رسد، اظهار کرد: نمایندگان در حوزه اجرایی استان دخالتی نداشته و ندارند اما بر حسب وظیفه، اختیار دارند تا در هر موضوع و اتفاقی که در استان به نتیجه نرسند، از سوی وزارت‌خانه مربوطه پیگیری‌های لازم را به عمل آورند.

 سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یازدهم با بیان اینکه مردم دیگر صبرشان از دست کارهای حاشیه‌ای به اتمام رسیده و از این وضعیت خسته شده‌اند، عنوان کرد: مسئولین به جای پرداختن به کارهای حاشیه‌ای باید درصدد رفع نیازها و مشکلات مردم بوده و پاسخگو مردم باشند.

وی انتصابات اخیر در استانداری همدان را خلاف دستور دولت دانست و افزود: براساس دستور دولت و امضای آقای واعضی، تاپایان دولت هیج مدیری نباید جابه‌جا شده و تغییری در ادارات صورت گیرد؛ از این رو این اقدام در استان مغایر با دستور دولت است.

لازم به ذکر است کمتر از یک ماه گذشته حسین افشاری فرماندار شهرستان همدان با حکمی از سوی استاندار از این سمت عزل و به سمت سرپرستی دفتر شهر و روستایی استانداری منصوب شد.

این درحالیست که روز گذشته به یکباره و بدون اطلاع قبلی، سید حسین جعفری از سوی استاندار همدان، به عنوان مدیرکل دفتر شهر و روستایی استانداری منصوب و حسین افشاری نیز از این سمت برکنار شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن