علمی و دانشگاهی

برگزاری نشست علمی- تخصصی ” پویش ملی هم کاشت” در دانشگاه ملایر

امسال ” پویش ملی هم کاشت” با هدف کاشت صد هزار  نهال در روز درختکاری در دانشگاه های سراسر کشور در  سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ برنامه ریزی شده است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، به همین منظور نشست علمی و تخصصی ” پویش ملی هم کاشت” با هدف ترویج حفظ محیط زیست و منابع طبیعی با حضور معاونت فرهنگی و اجتماعی، مدیر کل منابع طبیعی استان همدان، مدیر فرهنگی و کارشناسان حوزه فرهنگی، اساتید و مدیران گروه های آموزشی دانشکده های منابع طبیعی و کشاورزی دانشگاه ملایر و کارشناسان بخش منابع طبیعی استان همدان و شهرستان ملایر در سالن جلسات ساختمان مرکزی دانشگاه ملایر برگزار شد.

در این نشست و گفتگوی علمی دو طرف به اهمیت موضوع اکوسیستم های طبیعی، منابع آب های سطحی و زیرزمینی، نگرانی از کانون ریزگردها و گسترش بخش های بیابانی در استان، نقاط قوت و ضعف و فرصت و تهدیدهای احتمالی در بخش های اجرایی و دانشگاهی، تقویت ارتباطات علمی و حضور و مشارکت اعضای هیات علمی در طرح ها و کمیسیون های اجرایی اداره کل منابع طبیعی استان با هدف ترویج مفاهیم منابع طبیعی و حفظ آب و خاک در شرایط تغییر اقلیم، برنامه ریزی در جهت افزایش آگاهی در سطح جامعه و دانشگاه و ارتقای سطح دانش کاربران شهری و روستایی اشاره و تاکید کردند.

گفتنی است؛ مقرر شد هر سال در شروع سال تحصیلی جدید در هفته اول مهر ماه نشست علمی، سخنرانی های انگیزشی و برنامه های آموزشی برای آشنایی دانشجویان نو ورود با فرهنگ منابع طبیعی و محیط زیست برگزار شود و روزهای مهم ملی و بین المللی در طول سال همراه با جلسات هم فکری و سخنرانی های علمی و اجرایی پر رنگ شود.

علاوه بر تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فن آوری و سازمان جنگل ها و مراتع کشور، دانشگاه ملایر هم اقدام به برگزاری این نشست و عقد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ملایر و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان کرد.

بر همین اساس هفته منابع طبیعی در اواسط اسفند ماه و همزمان با روز درختکاری و با برگزاری سخنرانی های علمی اساتید دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست، برگزاری مسابقات هنری، فیلم و عکاسی از طبیعت و کاشت نهال در دانشگاه ملایر برگزار می شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن