اجتماعی

در جلسات به دنبال راهکار‌ها باشید

نماینده ولی فقیه در همدان با اشاره به اینکه مشکلات موجود در استان بارها شناسایی شده، اما اقدام خاص و یا طرح مناسبی برای رفع آن مطرح نشده است، اظهارکرد: اگر می‌خواهیم موفق شویم، لازم است که در جلسات به دنبال راهکارها حرکت کنیم و جزئیات بیان شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ آیت الله حبیب الله شعبانی در دیدار با اعضای هئیت اندیشه ورز بسیج رسانه استان همدان، افزود: اگر از یک جلسه، شاهد یک موفقیت کوچک، حتی آسفالت شدن یک کوچه باشیم که منفعتی برای مردم دارد، انسان احساس می‌کند که جلسات مفید بوده است.

وی برگزاری جلسه‌ای که خروجی ندارد را مثمر ثمر ندانست و گفت: البته ذکر این نکته نیز لازم است که بسیاری از راهکارهایی که به ذهن انسان می‌رسد نیز از همین جلسات است، اما نکته مهم آن است که تمام تلاش خود را بر رفع مشکلات مردم قرار دهیم و راهکار عملیاتی داشته باشیم.

شعبانی با اشاره به اینکه برای موفقیت در این جلسات، بهتر است تا از قبل موضوع آن مشخص باشد، یادآور شد: اینکه موضوعات مختلف در یک جلسه مطرح شود، ذهن نمی‌تواند تمرکز لازم را داشته باشد، بنابراین بهتر است که جلسات مسأله محور و با یک موضوع خاص باشد و به جزئیات آن بپردازیم.

نماینده ولی فقیه در همدان با تاکید بر اینکه رفتار ما با دولت‌ها مبتنی بر رویکرد و شاخص‌های رفتاری آن دولت نسبت به آرمان‌های انقلاب است، گفت: اگر دولتی رفتارش متناسب با وعده‌ها و واقعیت‌های اجتماعی بود، از او حمایت خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: مهم نیست عنوان دولت چه باشد، بلکه مهم آن است که دولت چگونه رفتار می‌کند و آیا در میدان عمل منطبق بر گفتمان انقلاب اسلامی اقدام کرده یا خیر؟

شعبانی با اشاره به اینکه مسئولان باید به دنبال نقادان خود باشند، گفت: این نقد است که باعث می‌شود انسان به رشد و تکامل برسد.

نماینده ولی فقیه در همدان ادامه داد: البته مراد از نقد، نقد دلسوزانه است نه نقدهایی که به قصد تخریب بیان می‌شود، بنابراین می‌طلبد که در این حوزه بسیار مراقب باشیم و البته لازم است تا دولت با رسانه‌ها نیز ارتباط مستمری داشته باشند و در مسیر تقویت آن قدم بردارد.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت در عرصه فضای مجازی، بر لزوم راه اندازی قرارگاه فضای مجازی در استان تاکید کرد و گفت: این انتظار از بسیج رسانه و همه دلسوزان و دغدغه‌مندان وجود دارد که وارد این عرصه شوند و مطالبات این حوزه را پیگیری کنند.

در ادامه این نشست مسئول بسیج رسانه استان همدان با بیان اینکه رسانه ها امروز در ذهنیت سازی و عینیت بخشی به ذهنیت ها همچنین در بحث به ضلالت کشاندن و یا هدایت مردم جامعه و مدیریت افکار عمومی نقش بسزایی دارند، گفت: راهبرد اصلی بسیج رسانه استان تشکیل جبهه رسانه ای در تراز انقلاب اسلامی است در این موضوع باید تاکید کنیم که رسانه های استان جزء بهترین ها هستند.

ناصر قوامی مشفق افزود: نماینده ولی فقیه می‌تواند با ورود جدی و عالمانه موضوع نظام صنفی اهالی رسانه را که سال هاست در مجلس خاک می‌ خورد را از طریق نمایندگان استانی در مجلس پیگیری کند.

وی ادامه داد: راه اندازی جلسات اخلاق در رسانه با حضور نمانده ولی فقیه از شاکله های اصلی تشکیل جبهه رسانه ای در تراز انقلاب اسلامی است که با قبول ایشان بزودی برگزار خواهد شد.

قوامی مشفق ایجاد ساختار مسئله محوری و مطالبه گری عالمانه مورد نظر رهبر انقلاب را از دیگر تحولات جدی بسیج رسانه در دوره جدید برشمرد و افزود: تلاش می‌کنیم بازوی عملیاتی پیگیری مطالبات نماینده فاضل و جوان ولی فقیه در استان باشیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن