سلامت و پزشکی

افتتاح بیمارستان اکباتان تا پایان سال

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: از افتتاح بیمارستان اکباتان تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین در جلسه روز شنبه ۳ دی ماه دکتر محمد مهدی مجذوبی در حضور خبرنگاران عنوان کرد: ما دچار چالش‌های بسیاری در حوزه توسعه و عمرانی در چند وقت اخیر در استان بوده‌ایم، موضوع بیمارستان فاطمیه، مرکز جامع سرطان و بیمارستان هزار تخت خوابی در استان مطرح شد؛ با پیگیری‌ها و تلاش همکاران ما اوایل سال جاری شاهد افتتاح بیمارستان فاطمیه بوده‌ایم که این اتفاق بسیار خوبی به خصوص در بحث ناباروری با نرخ دولتی است.

وی بیان کرد: بیمارستان اکباتان که یک طرح مهم برای ما است در مرحله تجهیز کردن بوده و به نسبت تاریخ مشخص شده آن از منظر زمانی به درستی پیش رفته است و امیدواریم تا پایان سال افتتاح انجام شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: مرکز جامع سرطان با توجه به تورم و هزینه‌های زیادی که تحمیل شد دچار مشکلی شده اما در سفر رییس جمهور
۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن مشخص شد؛ همچنین ۳۶۰ میلیارد تومان مناقصه برای دوسال برگزار شد و در چند روز آینده کار تکمیل پروژه انجام میشه و ظرف ۲ سال به پایان می‌رسد.

در بحث بیمارستان هزار تخت خوابی مشکل جا نمایی و زمین را داشته‌ایم و انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک با مشخص کردن موقعیت مناسب مراحل کلنگ زنی را قبل از شروع سال جدید آغاز کنیم.

دکتر مجذوبی اذعان کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات دانشگاه در اخذ مجوز پارک علم و فناوری سلامت و بهداشت بوده و در حال پیگیری است تا بتوانیم از آن برای تولید محصولات نوین استفاده نماییم.

وی اظهار کرد: در گذشته ما در استان مرکز رادیوتراپی دولتی در نداشتیم اما خوشبختانه با تحویل دو دستگاه پیشرفته و نوین به بیمارستان بعثت یکی از پیشرفته‌ترین رادیو تراپی‌های کشور را راه اندازی می‌کنیم که بسیار دقیق بوده و به عنوان رادیوتراپی نقطه‌ای طلقی می‌شود.

دکتر مجذوبی در خصوص کمبود دارو در استان تاکید کرد: این کمبود‌ها بخشی مربوط به کار مدیریتی در استان بوده است که می‌شد تا حدی کنترل شود اما لازم به ذکر است قسمت عمده آن مشکل تولید در سطح کشوری بوده است که با تلاش‌ها و پیگری‌ها برای افزایش تولید در کارخانجات ورود دارو به استان ۲ برابر شد امام هنوز هم کمبود‌هایی به خصوص در حوزه داروهای اعصاب و روان داریم که تلاش می‌کنیم تا این کمبود‌ها نیز در آینده‌ای نزدیک رفع شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان اذعان کرد: کار نویی در حوزه دندانپزشکی با عنوان دندانپزشکی بیهوشی در استان انجام شد و به همین منظور بیمارستان پورسینا جهت انجام این کار نوین افتتاح شد که می‌توان گفت دومین مرکز در کشور است که اینگونه خدمات ‌را ارائه می‌دهد؛ همچنین سوییت‌هایی برای استقرار بیمارانی که از اطراف به همدان می‌آیند در نظر گرفته شده است.

مجذوبی با تاکید بر سلامت آب شهر همدان، گفت: طی دو ماه گذشته بیش از ۲۳ هزار نمایه آب گرفته شد و آب از نظر باکتری، سختی آب، مواد شیمایی و کلر چک می‌شود. دانشگاه و مجموعه مدیریت استان در بحث آب تالوار با تعصب وارد شد. آب خروجی با روش‌هایی که وزارت نیرو انجام داد، از نظر آرسنیک در سطح استاندارد بود. کنترل شبکه در بخش‌های مختلف انجام می‌شود. اگر بو و طعم در آب احساس می‌شود، به تیمی دستور می‌دهم تا بررسی کنند.

وی با اشاره به راه اندازی چندین رشته جدید در این دانشگاه، اظهار کرد: فوریت پزشکی، مهندسی بهداشت محیط، سلامت در بلایا و حوادث‌، ژنتیک انسانی و علوم تشریحی در این دانشگاه، راه اندازی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در رابطه واکسیناسیون کرونا، بیان کرد: تاکید ما بر روی این است که واکسیناسیون تکمیل شود اما تاکید بیشتر بر روی افراد مسن است چراکه بیشتر مرگ و میر برای افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای است.

مجذوبی با اشاره به قانون دریافت مجوز داروخانه، توضیح داد: در برخی نقاط، تمرکز داروخانه وجود دارد و در حال حاضر دست ما در توزیع نرمال داروخانه‌ها بسته است. 

وی در رابطه با اورژانس کبودراهنگ گفت: فعلا در مرحله خاکبرداری است و پروژه‌های این شهرستان در اولویت قرار دارد چراکه در وضعیت مناسبی قرار ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن