اجتماعی

اقامت 204 هزار مسافر در همدان

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان با ارائه آمار بازدید و اقامت مسافران از ابتدای سال گفت: از ابتدای سال، 204 هزار نفر در اقامت‌گاه‌های مختلف استان، حضور پیدا کرده‌اند.

 علی خاکسار در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: از 204 هزار مسافری که در مراکز مختلف اقامتی استان حضور پیدا کرده‌اند، 95 هزار نفر در مراکز اقامت رسمی مانند هتل‌ها، آپارتمان‌ها، مهمان‌پذیرها پذیرش شده اند و حدود 103 هزار نفر دیگر نیز در مراکز اقامت غیررسمی مانند آموزش و پرورش اقامت داشته‌اند.

وی درخصوص آمار بازدید از مراکز تفریحی و توریستی استان نیز افزود: ما در مجموع تاکنون 2 میلیون و 13 هزار بازدید از مناطق مختلف استان، داشته‌ایم، که از این رقم 385 هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی دیدن کرده، 232 هزار نفر از مناطق تفریحی و 186 هزار نفر نیز از موزه‌های سراسر استان، بازدید کرده‌اند.

خاکسار درخصوص مراکز گردشگری استان که بیشترین جذب توریست را داشته‌اند، گفت: غارعلیصدر در صدر آمار بازدید قرار داشته و آرامگاه بوعلی‌سینا، تپه هگمتانه، آرامگاه باباطاهر و باغ موزه دفاع مقدس نیز در رده‌های بعدی قرار دارند.

وی درخصوص آمار نظارتی این سازمان بر مراکز اقامتی از ابتدای سال نیز بیان کرد: از ابتدای سال 1402، 683 مورد بازدید از مراکز اقامتی را داشته‌ایم، که از این رقم 10 مورد منجربه تشویق، 18 مورد منجربه تذکر و 6 مورد نیز اخطار دربر داشته‌است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن