اجتماعی

میراث فرهنگی توان ندارد کار را به شهرداری بسپارد

رئیس مرکز تحقیقات و فناوری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه سپردن ساخت سایت موزه به میراث فرهنگی و اداره راه و شهرسازی تنها ۲ سال از وقت ما را به هدر داده است گفت: میراث فرهنگی و راه و شهرسازی اگر توانایی ساخت سایت موزه را ندارند کار را به شهرداری بسپارند.

دکتر ابراهیم مولوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، اظهار کرد: این دو سازمان پس از گذشت دوسال حتی بودجه‌ای برای ساخت آن در نظر نگرفته‌اند، و از مدیریت ارشد استان تقاضا داریم که این کار را به شهرداری بسپارد.

وی ادامه داد: تکمیل یک پروژه‌ی ۲ یا ۳ میلیاردی برای شهرداری اقدامی آسان و بدون دردسر است و اگر کار تحویل شهرداری داده شود کمتر از ۶ ماه سایت موزه ساخته می‌شود.

دکتر مولوی با بیان اینکه در ابتدا قصد ساخت آب‌نما در مرکز میدان امام خمینی(ره) را داشتیم افزود: پس از حفاری و کشف آثار باستانی ساخت آب‌نما تبدیل به ساخت سایت موزه شد.

وی تصریح کرد: تکمیل یک پروژه ۲ یا ۳ میلیارد تومانی برای شهرداری کار غیرممکنی نیست و کمتر از ۶ ماه می‌توانیم این پروژه را تکمیل کنیم.

مولوی خاطرنشان کرد: با احتساب سال جاری می‌توان گفت که ساخت سایت موزه با مدیریت میراث فرهنگی و اداره راه و شهرسازی ۳ سال به طول انجامیده و هیچ پیشرفتی در تکمیل این پروژه ندیده‌ایم.

این عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه دو سازمان متولی در ساخت سایت موزه باید برکنار شوند عنوان کرد: شورای شهر به تخصص، توان و دلسوزی شهردار اطمینان دارد و قطعا تکمیل این ساختمان توسط شهرداری بیشتر از ۶ ماه نخواهد بود.

مولوی در پایان با اشاره به اینکه شهروندان با مدیران شهری شورا و شهرداری بیش از میراث فرهنگی و راه و شهرسازی در ارتباط هستند توضیح داد: تا کنون کنایه، طعنه و شکایات بسیاری از سوی مردم مبنی بر نیمه کار ماندن این مجموعه شنیده‌ایم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن