اجتماعی

الزام حضور دانش‌آموزان در مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان حضور تمام دانش‌موزان همدانی در مدارس را الزامی دانست.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، محمد پورداود پنجشنبه ۱۳ شهریورماه در جمع خبرنگاران، با اشاره به بازگشایی تمام مدارس کشور از  ۱۵ شهریورماه ، مطرح کرد: تمامی مدارس استان در ۱۵ شهریورماه بازخواهد بود و سه برنامه درسی متفاوت با توجه به وضعیت سفید، زرد و قرمز استان برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید براینکه در هرکلاس بیش از 10 دانش‌آموز اجازه حضور را نخواهند داشت، عنوان کرد: هرکلاس درس بیش از 35 دقیقه طول نخواهد کشید و بوفه مدارس نیز تعطیل خواهد بود.

پورداود با اشاره به گندزدایی مدارس در دوروز پایانی هفته ، اطلاع از آمادگی تمام مدارس استان در طی بازدیدهای به عمل آمده و استمرار نظارت‌ و بازرسی از کلاس‌های درس و سرویس مدارس، گفت: در سال تحصیلی جدید، . 289هزار دانش آموز در ۲۵۷۰ کلاس به همراه ۲۲ هزار فرهنگی در این مدارس حضور خواهند داشت اما اختیار حضور دانش آموزان با خود اولیاء است. .

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان ضمن اطمینان خاطر به والدین دانش‌آموزان جهت عدم خطر کروناویروس برای فرزندانشان، تصریح کرد: همانطور که امتحانات نهایی، بخشی از کنکور، آزمون ورودی مدارس سمپاد و مدارس نمونه دولتی را برگزار کردیم و هیچ دانش آموزی نیز دچار مخاطره نشد، این اطمینان را به خانواده ها می دهیم که اولویت برای ما سلامت و نشاط دانش آموزان است.

وی در رابطه با عدم دسترسی برخی دانش آموزان به تبلت و گوشی هوشمند نیز اظهار کرد: یک جلسه شورای آموزش و پرورش به این قضیه اختصاص داده شده و با کمک استانداری و خیرین مشکل این دانش آموزان به زودی مرتفع خواهد شد؛ لازم به ذکر است  سالتحصیلی گذشته 144روستا که فاقد بستر اینترنت از چرخه آموزش خارج نشده، و از فضای صدا و سیما، تهیه درسنامه و حتی حضور معلم در این مدارس استفاده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در رابطه با منابع انسانی آموزش و پرورش توضیح داد: به لحاظ منابع انسانی کمبود چشمگیری نداریم و حدود ۶۴۰ نفر از همکارانی که در آستانه بازنشستگی بودند اعلام آمادگی کردند تا فعالیت خود را ادامه دهند و ۳۸۰ نیروی جدید نیز از دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۷ به معلمان ما اضافه خواهند شد.

پورداورد اظهار کرد: درصورتی که با کمبود معلم مواجه شویم برنامه هایی مانند استفاده از ظرفیت معلمان شاغل که به صورت حق التدریس در کنار آموزش و پرورش هستند، استفاده از نیروهای پیشکسوت سنوات گذشته، جذب نیروی حق التدریس آزاد و در نهایت خرید خدمات آموزشی را داریم.. مدیرکل آموزش و پرورش استان در رابطه با تعداد نوآموزان ورودی به سیستم آموزش استان، توضیح داد: امسال ۳۰ هزار نوآموز داریم که تاکنون ۲۴ هزار نفر از آنها در غربالگری سنجش نوآموزان شرکت کردند

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن