اجتماعیفرهنگ و هنر

اسکان نوروزی در مدارس ممنوع است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان اقامت در مدارس، خانه مسافر و برپایی چادر در ایام نوروز را ممنوع خواند.

علی مالمیر در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با تاکیدبراینکه مسافران نوروزی تنها اجاره اقامت در اماکن تحت نظارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع را دارند، مطرح کرد: براساس تصمیم ستادملی مقابله با کرونا، قراربراین است که سفرهای نوروزی به صورت ایمن انجام شود.

وی در رابطه با سفر ایمن در ایام کرونا، تصریح کرد: در سفر ایمن ورود مسافر تنها به مناطق زرد و یا آبی مجاز بوده و مسافران باید در مراکز اقامتی که تحت نظر و بررسی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هستند اقامت کنند؛ این بدان معناست که انتخاب مدارس، خانه مسافر و یا برپایی چادر در راستای اقامت مسافران غیرقانونی بوده و برخورد خواهد شد.

مالمیر سفرهای نوروزی را در غالب تورهای گردشگری مجاز، سفری ایمن دانست و افزود: پروتکل‌های بهداشتی در تورهای تحت نظارت این سازمان به خوبی رعایت شده است؛ این قانون به معنای غیرمجاز بودن سفرهای انفرادی و یا گروهی نیست اما توصیه می‌شود در ایام کرونایی سفرها در غالب تورهای مجاز انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان در رابطه با نحوه بازدید از مراکز گردشگری و موزه‌ها نیز گفت: در تلاشیم تا با ایجاد تغییر در سانس و ساعت اماکن مورد علاقه مسافران همانند موزه‌ها مانع از شکل‌گیری تراکم و یا اجتماع به صورت گسترده شویم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن