اجتماعی

نامه اساتید همدان به رئیس قوه قضاییه به منظور بررسی طرح جامع شهری

تعدادی از اساتید دانشگاه‌های همدان طی نامه‌ای به آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه در راستای صیانت از حقوق عامه خواستار پیگیری مشکلات طرح جامع شهری همدان و بررسی آن شدند.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، تعدادی از اساتید دانشگاه‌ها طی نامه‌ای به آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه در راستای صیانت از حقوق عامه خواستار پیگیری مشکلات طرح جامع شهری همدان شدند.

متن نامه بدین شرح است

بسم‌الله الرحمن الرحیم
ریاست محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران
حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی (دامت برکاته)

با سلام و تحیات

احتراما، همان‌طور که مستحضرید قرارداد «طرح جامع شهری شهر همدان» در تاریخ ۹۵/۱۲/۲۸ بین اداره کل راه و شهرسازی استان همدان و مهندسین مشاور نقش‌جهان پارس منعقد شده و اکنون نیز مراحل پایانی تدوین را سپری می‌کند. بدیهی است عدم تحقق اهداف طرح‌های جامع شهری در درازمدت اثرات جبران‌ناپذیری را به ساختار کالبدی-فضایی شهر وارد کرده و می‌تواند ابعاد مختلف زندگی مردم را تحت‌الشعاع قرار ‌دهد. با توجه به ایرادات ساختاری در مطالعات طرح جامع شهر همدان، بخشی از این اشکالات در دو نامه جداگانه به وزیر محترم راه و شهرسازی بیان گردیده که به پیوست جهت استحضار جنابعالی ارسال می‌‌شود.

۱- نامه ۳۰ نفر از اساتید و متخصصان شهرسازی همدان در تاریخ ۹۹/۷/۲۵

۲- نامه جناب آقای دکتر فلاحی نماینده محترم مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۹۹/۱۱/۱۸

با توجه به دغدغه و رویکرد مثبتی که جنابعالی از زمان حضورتان به عنوان رئیس قوه قضائیه در بحث احیای حقوق عامه داشته‌اید، به نظر می‌رسد طرح‌های شهرسازی با توجه به اثرات چندجانبه آن در شهرها می‌تواند به عنوان یکی از مصادیق مهم حقوق عامه مطرح باشد. بنابراین وجود اشکلات ساختاری در تهیه و تدوین این طرح ها مصداق تضیع حقوق عامه قلمداد شده و نیازمند پیگیری توسط قوه محترم قضائیه است. با توجه به عدم وجود اراده جدی و عملی به اصلاح طرح جامع تدوین شده شهر همدان و باقی بودن اشکالات این طرح بعد از حدود سه سال، از جنابعالی درخواست می‌شود این طرح را به طور ویژه بررسی کرده و زمینه اصلاح اشکالات عدیده موجود در طرح را فراهم آورید.

امید است با حضور حضرتعالی در رأس قوه قضائیه نسبت به حاکم نمودن نگاه کارشناسی در طرح‌های شهرسازی و پیگیری مجدانه مفاسد احتمالی موجود در این طرح ها اقدام نموده که قطعاً ملت شهیدپرور و بزرگ ایران از این‌دست پیگیری‌ها منتفع خواهند شد. 

من الله التوفیق

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن