علمی و دانشگاهی

درخشش دانشجویان دانشگاه ملایر در مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان

رئیس دانشگاه ملایر گفت: در نخستین دوره از مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با نام ” ره نشان “، دو تن از دانشجویان دانشگاه ملایر موفق به کسب رتبه برتر شدند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، دکتر خسرو سایوند در این رابطه افزود: این مسابقات با هدف شناسایی افراد و تیم‌های مستعد، دانشجویان و فناوران برای توانمندسازی در حل مسائل و نیازهای صنعت کشور در ۵ حوزه زیست فناوری، حمل و نقل، آب و محیط زیست، انرژی و هوشمندسازی میزبان ۳۸ شرکت دانش بنیان و ۵۶ پروژه بود.

وی با بیان اینکه این طرح ها با استقبال ۴۵۱۰ نفر از شرکت کنندگان، به مرحله اجرا رسید، اظهارکرد: شرکت ها با تعریف پروژه‌های فناورانه، نیازهایشان را مطرح کردند و با فعالیتی ۵ ماهه که از مهرماه آغاز شد و تا دهم اسفند سال گذشته ادامه یافت.

سایوند ادامه داد: پس از ۷ مرحله ارزیابی، و برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع، نشست‌های تیم سازی و مربی‌گری با هدف پیشبرد پروژه‌ها، برترین ها به مرحله نهایی راه یافتند که منجر به رقابت تیم ها در قالب بیش از 300 تیم شد.

رئیس دانشگاه ملایر با اشاره به اینکه مراسم اختتامیه و تقدیر از تیم های برتر این مسابقه با حضور دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: در این رقابت رتبه اول توسط مریم مرادی دانشجوی کارشناسی زیست فناوری در پروژه تولید بتاگلوکان از مخمر ساکارومایسس سرویزیه در حوزه ره زیست و رتبه سوم توسط علیرضا بهرامی دانشجوی کارشناسی شیمی در پروژه طراحی و ساخت دستگاه ORP Meter در حوزه آب و محیط زیست، دو تن از دانشجویان این مرکز آموزش عالی احراز شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن