سلامت و پزشکی

راه اندازی پیوند کبد تا 2 سال آینده

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان با اشاره به اینکه اکنون در مرحله فراهم آوری پیوند کبد هستیم از راه اندازی این مرکز در سال‌های آینده خبر داد.

دکتر ابراهیم جلیلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، در تشریح این خبر بیان کرد:  از دوسال گذشته مرحله اول شناسایی افراد واجد شرایط پیوند کبد  را شروع کردیم و سپس با اخذ مجوز از سوی وزارت خانه در حال حاضر در مرحله فراهم آور و زیرساخت‌های لازم هستیم.

وی ادامه داد: پیوند کبد یک موضوع فوق تخصصی است که باید دارای تیم‌های متخصص و مجرب برای انجام پیوند باشیم از این رو آموزش و جذب این افراد زمان‌بر بوده و در یک یا دوسال آینده برای مرحله سوم که همان پیوند کبد است آماده می‌شویم.

جلیلی تصریح کرد: در حال حاضر پیوند کلیه بیماران مرگ مغزی در همدان انجام  می‌شود و برای برداشت دیگر اعضا از جمله کبد، بیمار به استان‌هایی که شرایط انجام این کار را دارند اعزام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پیوند کبد یک اقدام حساسی است که یک نفر نمی‌تواند آن را انجام دهد و این پیوند نیازمند تیم متخصص و مجرب است.

جلیلی در پایان با اشاره با اینکه شیوع ویروس کویید-19 فرایند پیشرفت این اقدام را کند کرده است عنوان کرد: راه اندازی این مرکز را در یک یا دوسال آینده پیش‌بینی میکنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن