اجتماعی

جا به جایی 167 هزار نفر مسافر توسط ناوگان حمل و نقل ملایر

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ملایر با بیان اینکه در طول 8 ماهه سال جاری 167 هزار و 20 نفر مسافر توسط ناوگان حمل و نقل شهرستان جابه جا شدند، گفت: امسال 16 هزار و 400 مورد سفر انجام و 420 مورد پروانه عبور ترافیکی صادر شده است.

هاشم اسکندریان در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، به صدور 74 هزار و 110 مورد بارنامه و صدور 128 کارت هوشمند اشاره کرد و افزود: در 8 ماه سال جاری یک میلیون و 153 هزار تُن بار حمل شده است.

این مقام مسئول در رابطه با اقدامات صورت گرفته توسط این اداره خاطرنشان کرد: در بحث پروژه های پیمانی، روکش آسفالت محور ملایر به همدان، اجرای 5 کیلومتر تراش آسفالت و اجرای 1.5 کیلومتر روکش در دو لایه و 1.5 کیلومتر روکش در یک لایه از خروجی شهر تا حاجی آباد رقم خورد.

وی به اصلاح دور و روکش آسفالت گردنه زاغه به طول یک کیلومتر به عرض 22 متر، اصلاح دور و روکش آسفالت پیچ نیسان (زمان آباد) به طول 600 متر در دو لایه و روکش آسفالت محور ملایر به اراک (پل راه آهن تا سه راهی بیجن آباد) به طول 4.2 کیلومتر اشاره کرد و افزود: روکش آسفالت محور ملایر به بروجرد (پیچ دمسیاه تا روستای نازول) به طوی 4.2 کیلومتر، روکش آسفالت محور ملایر به قوزان (از خروجی شهر) به طول دو کیلومتر و روکش آسفالت محور شوشاب به آورزمان (محدوده روستای کلیل آباد) به طول 3.6 کیلومتر با موفقیت انجام شد.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای ملایر انجام روکش آسفالت محور ازندریان (لاین برگشت) به طول 1.6 کیلومتر، انجام روکش آسفالت محور روستایی منگاوی به طول 3.5 کیلومتر و تعریض ابنیه فنی (پل روستای بیغش) محور ملایر به اراک به طول 5.2 متر را از دیگر اقدامات صورت گرفته عنوان کرد.

وی در مورد پروژه های امانی، به اجرای طرح راهداری محوری در محور ملایر به همدان، شامل ترانشه برداری به وسعت 11 هزار مترمکعب، تعدیل شیب شیروانی به وسعت 20 هزار مترمکعب، شانه سازی به طول 22 کیلومتر، ایمن سازی نقاط پرتگاهی و پل ها با احداث خاکریز شامل40 مورد، اصلاح تقاطع و دوربرگردان ها شامل 24 مورد و… در شش نقطه شامل پیچ کرکان، پیچ پیرمیشان، سه راهی شوشاب، پیچ زمان آباد، سه راهی طاسبندی و پیچ الفاوت، اشاره کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: اجرای طرح راهداری محوری در محور ملایر به اراک، شامل ترانشه برداری به وسعت 10 هزار مترمکعب، تعدیل شیب شیروانی به وسعت 16 هزار 000 مترمکعب، شانه سازی به طول20 کیلومتر، ایمن سازی نقاط پرتگاهی و پل ها با احداث خاکریز شامل 28 مورد، اصلاح تقاطع و دوربرگردان ها شامل 18 مورد و… در پنج نقطه شامل روستای جوراب، گردنه ابوالقاسم خانی، شهر زنگنه، چشمه زورق، چشمه علی محمد، صورت پذیرفت.

اسکندریان بیان کرد: در 9 ماهه سال جاری نصب نیوجرسی به تعداد 15 عدد در پیچ هنرستان و نصب استوانه ای به تعداد 85 عدد پیچ هنرستان و یونسبه منظور جداسازی لاین رفت و برگشت، اجرای شیر عرضی و طولی در روستای نازولو یونس به طول 150 متر، آشکار سازی واریانت انتهای حوزه با نصب علائم، چراغ چشمک زن و اجرای 12 کیلومتر شانه سازی در محور ملایر به بروجرد را انجام دادیم.

وی به ایمن سازی هشت نقطه پرتگاهی و اجرای 3.2 کیلومتر شانه سازی محور ملایر به آورزمان در گردنه آبدر، اجرای 1.2 کیلومتر شانه سازی و 1100 متر مکعب تعدیل شیب شیروانی و ایمن سازی چهار نقطه پرتگاهی با احداث خاکریز محور شوشاب به آورزمان در روستای کلیل آباد و هزارجریب، اشاره کرد.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای ملایر از تعریض شش دهانه پل و اجرای هشت کیلومتر شانه سازی و ایمن سازی نقاط پرتگاهی با احداث 9 خاکریز در محور روستایی علی آباد دمق، اجرای 16 کیلومتر آزاد سازی حریم راه محور جوکار، قوزان، خدری، احداث آبرو برای هدایت آب های سطحی محور ملایر به خنداب (ازناو)، تعریض آبرو لوله ای روستای پیهان محور مرویل به سد کلان و تعریض یک دهانه پل و مرمت ابنیه فنی و سه دستگاه پل محور روستایی ضربعلی خبر داد.

اسکندریان با اشاره به تسطیح و رگلاژ راه های روستایی به طول 80 کیلومتر به طور مستمر درکله بید، چشمه پهن، زرشکی، بیش آغاج، سیبدر، سیاه کمر، بهمن آباد و ناصح آباد، گفت: در بخش حمل و نقل، نظارت و بازدید مستمر از شرکت های حمل و نقل مسافر و کالا به منظور رعایت کامل دستورالعمل های ابلاغی سازمان و بازدید مستمر از پایانه های مسافربری شهرستان برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا، صورت گرفت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در 9 ماهه سال جاری بازدیدهای مشترک به همراه ادارت ذیربط از مجتمع های خدماتی و رفاهی برون شهری در راستای رعایت دستورالعمل ها به صورت مستمر و گشت و کنترل مشترک به همراه پلیس راه و انجمن صنفی ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت مستمر، رقم خورد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن