اجتماعی

جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات مشاغل خانگی

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان همدان:
جذب 100 درصدی اعتبارات مشاغل خانگی در استان همدان
یوسف شعبانی مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان همدان ازجذب 100درصد اعتبارات مصوب سال ۱۴۰۰ در بخش مشاغل خانگی این استان خبرداد و گفت این روند جزو عملکردهای بسیار خوب در سطح کشور محسوب می شود.
به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان، یوسف شعبانی با اعلام این خبر اظهار کرد: با ابلاغ 530 میلیارد ریال اعتبارات سال ۱۴۰۰ مشاغل خانگی در شهریور سال گذشته این اداره کل با برگزاری جلسات کمیته فنی مشاغل خانگی و تقسیم شهرستانی اعتبار، از شهریور ماه اقدام به معرفی متقاضیان به بانکهای عامل (رفاه کارگران و توسعه تعاون) کرد.
وی ضمن تقدیر از عملکرد مجموعه اشتغال استان افزود: با تلاش همکاران ما درسطح استان و شهرستانهای تابعه همچنین همکاری خوب بانکهای عامل ودستگاههای اجرایی استان 530میلیارد ریال اعتبارتخصیصی به استان طی سه چهار ماه اول به صورت کامل جذب گردید که این عملکرد خوب موجب درخواست اعتبار متمم از سوی این اداره کل شد که با موافقت وزارت متبوع با تخصیص 210 میلیارد ریال اعتبار متمم مجموع اعتبارات مشاغل خانگی استان به 740 میلیارد ریال رسید .
مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان همدان گفت: از اکثر طرحهای معرفی شده از سوی دستگاه های اجرایی، قبل از معرفی به بانک، بازدید صورت گرفت و در جلسات کمیته کارشناسی مشاغل خانگی با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و بانکهای عامل، مقرر شد طرحهای بازدید شده ای که منجر به اشتغال پایدار می شوند جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی شوند.
وی افزود: اولویت اصلی پرداخت تسهیلات برای متقاضیانی است که عمدتاً دارای مشکلات نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی و توان مدیریت و بازار مانعی برای راه‌اندازی یا افزایش تولید نداشته و با دریافت این تسهیلات قادر به راه‌اندازی سریع، نوسازی و بازسازی لازم و تثبیت یا افزایش تولید و اشتغال باشند.
شعبانی تصریح کرد: بانکهای توسعه تعاون و رفاه کارگران هر کدام موفق به جذب ۱۰۰ درصد سهمیه خود شدند و در مجموع استان همدان با جذب 100 درصد اعتبار سهمیه خود تا کنون، جزو استانهای برتر از نظر درصد جذب اعتبارات است.
شایان ذکر است اعتبارات سهم سال ۱۴۰۱ به زودی از سوی این اداره کل به شهرستانها ابلاغ خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن