اجتماعی

شناسایی قریب به ۶۰۰ انشعاب غیر مجاز آب

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان از شناسایی قریب به 600 انشعاب غیر مجاز در شهرها و روستاهای استان در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

حمیدرضا نیکداد در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین با اشاره به اینکه تنها در سه ماهه ابتدایی سال جاری 599 انشعاب غیر مجاز در سطح استان شناسایی شد،گفت: از این تعداد 532 انشعاب، روستایی و 67 انشعاب غیر مجاز شناسایی شده مربوط به شهرهای استان بوده است.

وی با بیان اینکه از 532 انشعاب غیر مجاز روستایی 289 انشعاب تبدیل به مجاز و مابقی قطع شدند عنوان کرد: همچنین از 67 انشعاب غیر مجاز شناسایی شده در شهرهای استان،33 انشعاب غیر مجاز تبدیل به مجاز و 34 انشعاب به طور کامل قطع شدند.

نیکداد در ادامه ضمن اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده به منظور شناسایی نشت های نامرئی موجود در شبکه های توزیع آب شهری عنوان کرد: بر همین اساس با شناسایی 23 کیلومتر نشتی در شبکه های توزیع آب شهری موفق به جلوگیری از هدررفت 1.2 لیتر بر ثانیه آب شدیم.

وی همچنین از نشت یابی 2 هزارو 10 رشته انشعاب آب شهری در سه ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد و اظهارداشت: در بازه زمانی مذکور؛ 329 رشته انشعاب اصلاح و بازسازی و 85 انشعاب فرسوده نیز تعویض و استانداردسازی شد.

وی در نهایت ضمن اشاره به تعویض 3 هزارو 432 دستگاه کنتور معیوب در شهرها و روستاهای استان گفت: از این تعداد 1311 دستگاه کنتور مربوط به شهرها و 289 کنتور مربوط به روستاهای استان بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن