اجتماعی

مرگ ۲ چاه‌کن در روستای صالح‌آباد شهرستان بهار


مدیر روابط عمومی اداره‌کل پزشکی قانونی استان همدان ضمن هشدار جدی افزایش گازگرفتگی در استان، از مرگ دو چاه‌کن در روستای صالح‌آباد شهرستان بهار خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، علیرضا صارمی در توضیح این خبر اظهار کرد: روز گذشته دو مرد ۲۱ و ۴۲ ساله در روستای صالح‌آباد شهرستان بهار در زیرزمینی مشغول کندن چاه آب بوده‌اند و برای استفاده از دستگاه پیکور چاه‌کنی موتور برق روشن می‌کنند که مونواکسید خارج شده از موتور برق مذکور باعث مرگ آنها می شود
وی ادامه داد: متأسفانه این دستگاه پس از روشن کردن گاز مونوکسیدکربن تولید کرده و موجبات مرگ این دو فرد که یکی داخل چاه و دیگری در زیرزمین بوده را فراهم می کند.
صارمی با اشاره به اینکه در هشت ماهه امسال ۱۱ مرد و ۷ خانم در مجموع ۱۸ نفر در استان همدان دچار گازگرفتگی شده‌اند، خاطرنشان کرد: در مدت مشابه سال گذشته ۶ مرد و یک خانم در مجموع هفت نفر دچار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن شده بودند.
وی با اشاره به افزایش تقریباً دو و نیم برابری آمار گازگرفتگی در هشت ماهه سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، مطرح کرد: بیشتر مرگ های ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در نیمه دوم سال و به ویژه در فصل زمستان اتفاق می افتد.
صارمی درباره افزایش آمار تلفات مسمومیت با گاز در این ایام هشدار داد و بر لزوم استفاده درست از سیستم های گرمایشی تأکید کرد و گفت: از هموطنان می خواهم با رعایت نکات ایمنی و دقت در نصب و به کارگیری سیستم های گرمایشی، از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن