اجتماعیسلامت و پزشکی

برگزاری دومین مجمع سلامت استان همدان

رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان همدان گفت: دومین مجمع سلامت استان همدان پنجشنبه 6 بهمن‌ماه به همت دانشگاه علوم پزشکی همدان در مرکز همایش‌‍‌‌های بین المللی غدیر دانشگاه برگزار می‌شود.


دکتر حبیب معصومی در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین اظهار کرد: تعداد 20 گروه کاری در دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی همدان تعریف شده است که مجمع سلامت از نظر تعداد و سطح شرکت‌کنندگان جامع‌ترین گروه کاری محسوب می‌شود.


وی با تاکید بر اینکه مجمع سلامت شهرستان‌های استان همدان بر اساس دستور‌العمل باید در سه ماه سوم هر سال و مجمع سلامت استان در سه ماهه چهارم برگزار شود، از برگزاری مجمع سلامت استان بعد از وقفه پنج ساله خبر داد و گفت: این مجمع فقط یک بار در سال 96 در استانداری همدان برگزار شد.
رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان همدان با یادآوری اینکه مجمع سلامت شهرستان‌ها نیز در قالب کارگروه سلامت به صورت محدود برگزار می‌شد، اظهار کرد: امسال مجمع سلامت برای 9 شهرستان استان به جز همدان که مشترک با استان برگزار می‌شود با حضور حداکثری برگزار شد.


*تجلیل از مسئولیت پذیری اجتماعی در برابر سلامت استان همدان
وی یکی از اهداف برگزاری مجمع سلامت استان را ‌تجلیل از مسئولیت پذیری افراد موثر در پیشبرد اهداف سلامت دانست و گفت: عوامل اجتماعی موثر بر حوزه سلامت به بیرون از دانشگاه علوم پزشکی ازجمله مسئولان دولتی و غیردولتی، خیرین و سمن‌ها و اقشار مختلف مردم مرتبط است.


دکتر معصومی سخنرانی استاندار همدان، نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان و رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان را بخشی از مجمع استانی سلامت عنوان کرد و افزود: در این مجمع سه چالش اصلی استان شامل جوانی جمعیت، تغییر اقلیم و اثرات آن بر سلامت و بیماری‌های غیرواگیر به ترتیب توسط اساتید برجسته کشوری دکتر محمد اسماعیل اکبری مشاور جمعیت وزیر کشور، دکتر مطلق رییس شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و دکتر اعتماد مدیرکل بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت بررسی می‌شود.


سه چالش سلامت؛ جوانی جمعیت، تغییر اقلیم و اثرات آن بر سلامت و بیماری‌های غیرواگیر
وی گفت: سه کلیپ شامل معرفی استان و دانشگاه علوم پزشکی همدان، کلیپ سه چالش سلامت استان شامل جوانی جمعیت، تغییر اقلیم و اثر بر سلامت و بیماری‌های غیرواگیر و مروری بر برگزاری مجمع سلامت شهرستان‌ها در سال ۱۴۰۱در مجمع استانی سلامت پخش می‌شود.


رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان همدان، دعوت شدگان مجمع سلامت استان را شامل نخبگان بومی استان همدان، استاندار، ائمه جمعه، روسای پیشین دانشگاه، فرمانداران، نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل امور اجتماعی استانداری، روسای نظام پزشکی، پرستاری و روانشناسی استان، تعدادی از اساتید دانشگاههای مختلف، روسای ادارات استانی و جمعی مسئولان دانشگاه، روسای انجمن‌های علمی علوم پزشکی، اعضای شورای پیام‌گذران استان، روسای مراکز تحقیقاتی، رسانه‌ها، خیریه ها و سازمان‌های مردم نهاد دانست.


*ارائه فهرست نیازهای حوزه سلامت به منظور جلب مشارکت مردمی در مجمع استانی سلامت
وی در اختیار قراردادن فهرستی از نیازهای حوزه‌های ارائه خدمت دانشگاه علوم پزشکی همدان ازجمله درمان، بهداشت، غذا و دارو و اورژانس را از دیگر اهداف برگزاری مجمع استانی سلامت عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که با مشخص شدن نیازها خیرین سلامت و مجموعه‌های مختلف مرتبط با حوزه سلامت دانشگاه برای رفع مسائل اقدام کنند.


دکتر معصومی با بیان اینکه تعداد پنج غرفه در حاشیه برگزاری مجمع استانی سلامت پیش‌بینی شده است، گفت: غرفه‌های معاونت‌های بهداشتی، درمان و غذا و دارو، اورژانس 115 و مدیریت مشارکت‌های مردمی دانشگاه ضمن معرفی فعالیتهای واحد و شاخصهای مربوطه خدمات و آموزش چهره به چهره ارائه می‌دهند و نیازها را در چهار محور زمین، ساختمان، تجهیزات اداری و پزشکی به شرکت‌کنندگان مجمع استانی سلامت اطلاع رسانی می‌کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن